» شهرجردی: مدال طلای کاتای تیمی کشورهای اسلامی دور از دسترس نیست/ قبل از حضور زند هم توانایی‌های خود را اثبات کرده بودیم

شهرجردی: مدال طلای کاتای تیمی کشورهای اسلامی دور از دسترس نیست/ قبل از حضور زند هم توانایی‌های خود را اثبات کرده بودیم

تاریخ : 1401.04.25
نویسنده : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 1 150

ملی‌پوش کاتای ایران تأکید کرد با توجه به توانایی‌های تیم کاتای تیمی ایران، کسب مدال طلای مسابقات کشورهای اسلامی دور از دسترس این تیم نیست.


به گزارش رزم پرس، ابوالفضل شهرجردی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره حضور در بخش تیمی و انفرادی مسابقات کاراته بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشت: در بخش انفرادی موفق شدم که برای دومین بار فرصت حضور در این رویداد را داشته باشم. خدا را شکر در دوره گذشته این مسابقات در باکو به مقام سوم انفرادی رسیدم. در باکو مسابقات بخش تیمی برگزار نشد، اما قرار است در این دوره کاتای تیمی در قونیه حضور داشته باشد و امیدوارم در هر دو بخش دست پر بازگردیم.

وی راجع به دیر شروع شدن تمرینات کاتای تیمی برای حضور در این مسابقات گفت: انتخابی کاتای انفرادی در اسفند ماه سال 1400 برگزار شد و فدراسیون قصد داشت برای بازی‌های آسیایی برنامه داشته باشد، اما به واسطه تعویق این مسابقات اردوهای ما به تعویق افتاد. بعد از آن قرار بود اردوها برگزار شود، اما ابتدا باید ترکیب کاتای تیمی نیز مشخص شود که تا این رقابت‌ها برگزار شود یک مقدار زمان برد و ما از این فرصت جا ماندیم، اما باز هم خدا را شکر که تا فاصله یک ماه تا شروع مسابقات اردوها را برگزار خواهیم کرد.

ملی‌پوش کاتای ایران با تمجید از نتایج کاتا در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: کمتر پیش آمده بود که ما در بخش انفرادی و تیمی در قهرمانی آسیا مقام کسب کنیم، اما در آخرین دوره مسابقات در بخش تیمی تنها در فینال مغلوب تیم شناخته ژاپن شدیم که در هر مسابقه‌ای قهرمان می‌شود. نکته مهم کم کردن فاصله امتیازی با ژاپن بود و حتی از لحاظ امتیازی نسبت به رقبای این تیم در مسابقات جهانی اختلاف خود را کمتر کردیم تا برای سال‌های آینده امیدوارتر شویم. در بخش انفرادی نیز بعد از مدت‌ها بی‌مدالی توانستم به مدال برنز برسم و یک بار دیگر کاتای ایران را به آسیا ثابت کردیم. امیدوارم در مسابقات قهرمانی آسیا آینده مجدداً نتایج‌مان را ارتقا بدهیم.

شهرجردی راجع به شرایط حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در انتخابی انفرادی تیم ملی و پس از مسابقه اول که اول شدم و علی زند در جایگاه دوم قرار گرفت، با یکدیگر تعامل داشتیم که من در کشورهای اسلامی حضور داشته باشم و علی در قهرمانی آسیا نماینده کشورمان باشد. در بخش تیمی در دو مرحله انتخابی شرکت کردیم که مسابقه اول برای رقابت‌های قهرمانی آسیا بود و مسابقه دوم نیز برای مسابقات کشورهای اسلامی که در هر دو مرحله تیم ما (اراک) انتخاب شد.

دارنده مدال برنز آسیا در واکنش به حواشی ایجادشده برای تیم اراک و انتقادات از حمایت رئیس کمیته داوران از این تیم یادآور شد: تیم ما از سال 95 در ترکیب اصلی تیم ملی قرار گرفته است و همواره و در تمام حاشیه فقط به تمرینات فکر کردیم. تیم ما از 14 اعزام موفق به کسب 10 مدال شده است که این نشان می‌دهد تیم‌مان بدون حاشیه بوده و خودش را به جامعه کاراته اثبات کرده است.

شهرجردی خاطرنشان کرد: ما در دوره گذشته مسابقات قهرمانی جهان برای اولین بار موفق به کسب مدال تاریخی برنز شدیم و بعد از آن  کاراته ایران در مسابقات جهانی امارات  شرکت نکرد تا خود را بسنجیم. این تیم مدال آسیایی، جهانی، دانشجویان و هر مُدل مدالی را کسب کرده است و به امید خدا در مسابقات کشورهای اسلامی اتفاق خوب دیگری را رقم خواهیم زد. در این شرایط جایز نیست تیم را به خاطر خصومت شخصی وارد حاشیه کنیم. اگر خصومتی وجود دارد به تیم ما ارتباطی ندارد و از دوستانی که وارد این بحث و حاشیه‌ها شدند، خواهش می‌کنم به خاطر تیم ملی رعایت کنند و زشت است این مسائل وارد ورزش ما شود.

وی با تمجید از زحمات رئیس کمیته داوران فدراسیون کاراته تصریح کرد: جمشید زند با حضور در ریاست کمیته داوران از ما حمایتی نداشته است و قبل از حضور ایشان در ریاست کمیته داوران نیز ما خودمان را در بخش انفرادی و تیمی اثبات کرده بودیم و لزومی ندارد موفقیت‌های ما را به حضور ایشان ارتباط بدهند. متأسفانه شاید به خاطر خصومت با زند این صحبت‌ها را انجام می‌دهند، در حالی که در مدت حضور ایشان در کمیته داوران شاهد هستیم که تمام تلاش خود را برای اجرای عدالت انجام داده و حتی حواشی انتخابی‌های تیم ملی نسبت به گذشته کاهش یافته است.

ملی‌پوش کاتای ایران درباره شانس کسب مدال در بخش تیمی و انفرادی در کشورهای اسلامی گفت: در بخش تیمی ما در تمامی رویدادها موفق به کسب مدال شدیم و مدال کشورهای اسلامی را در کارنامه کم داریم. من، علی زند و میلاد فرازمهر مصمم هستیم و با انگیزه خیلی بالا در مسابقات شرکت خواهیم کرد. البته حریفان ما از برترین تیم‌های کاتای جهان هستند. تیم ترکیه به‌عنوان میزبان در مسابقات جهانی امارات موفق به کسب مدال برنز شد. آذربایجان، مراکش، کویت و مصر نیز از تیم‌های خوب مسابقات هستند، اما احساسم این است که با لطف خدا توانایی عبور از تمامی این تیم‌ها را داریم و مدال طلا واقعاً دور از دسترس‌مان نیست.

زند در پایان عنوان کرد: در بخش انفرادی نیز تمام هم و غم خود را گذاشتم که مدال برنز دوره گذشته خود را ارتقا بدهم و امیدوام این اتفاق خوب را رقم بزنم. در بخش انفرادی نیز ترکیه، اندونزی، آذربایجان و مالزی از قدرت‌ها برتر جهان هستند و رقبای اصلی محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/ 

دسته بندی :  ---

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا