» » چرا فدراسیون کاراته ۱۱۰ میلیون تومان داور خوزستانی را برنمی‌گرداند؟

چرا فدراسیون کاراته ۱۱۰ میلیون تومان داور خوزستانی را برنمی‌گرداند؟

تاریخ : 1401.10.08
نویسنده : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 1 216

یک داور ملی کاراته می‌گوید دو سال است که مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان در زمانی که دلار ۲۰ هزار تومان بود به حساب فدراسیون برای اعزام به قزاقستان و ازبکستان جهت کسب ارتقا داوری واریز کرده است اما فدراسیون به دلایل نامعلوم او را اعزام نکرد و بعد از دوسال نیز حاضر به پرداخت پول او نیست.

به گزارش رزم پرس، سروش مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دو سال است که در صف هستم تا بتوانم مدرک داوری آسیایی را کسب کنم. این ماجرا از سال گذشته و از رقابت‌های قزاقستان آغاز شد که من توانستم با سختی فراوان اسم خودم را توسط فدراسیون کاراته در سایت اسپورت دیتا برای کسب درجه داوری به ثبت برسانم. این را هم باید بگویم در این قضایا هیات کاراته خوزستان برای حضور من در قزاقستان هیچ کمکی نداشت و حتی با رئیس هیات تماس گرفتم که با لحن بسیار بدی با من صحبت کرد و به همین دلیل مجبور شدم از راه‌های دیگر و با پیگیری‌های شخصی، اسم خودم را در سایت مربوط به اخذ درجه داوری ثبت کنم.

وی ادامه داد: بعد از اینکه اسمم را در سایت تعیین شده ثبت کردم، چند روز پیش از اعزام به قزاقستان، از طریق فدراسیون کاراته به من اطلاع‌رسانی شد که ویزای شما صادر نشده است و اعزام نخواهید شد و این در حالی بود که فدراسیون طی ۴۸ ساعت از من مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان درخواست کرده بود و من این پول را واریز کرده بودم و هیچ مشکلی وجود نداشت و اسمم نیز در سایت اسپورت دیتا وجود داشت و هیچ مشکل دیگری هم برای این که ریجکت شوم وجود نداشت.

این داور کاراته بیان کرد: به هر حال با این شرایط از سفر به قزاقستان جا ماندم و این در حالی بود که سال گذشته فدراسیون ۶ تا ۷ داور را به قزاقستان اعزام کرد و توانستند درجه داوری بگیرند.

وی گفت: من بعد از این قضایا از فدراسیون خواستم که ۱۱۰ میلیون تومانی را که به حساب آن ها واریز کرده بودم به من برگردانند که مداوم من را پاسکاری می‌کردند و در نهایت گفتند پولی نداریم که به شما پرداخت کنیم و آقای مؤمنی دبیر فدراسیون هم به من گفت شما صبر کن و به مسابقات ازبکستان اعزام خواهی شد و دیگر پیگیر پولت نباش و در این مدت در رویدادهایی که فدراسیون برگزار می‌کند شرکت کن تا بتوانیم شما را به ازبکستان بفرستیم. من هم در سال گذشته در تمام رویدادهای فدراسیون کاراته شرکت کردم.

مقدم خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه در تمام رویدادهای فدراسیون شرکت می‌کردم، هیات کاراته خوزستان هیچ‌گونه حمایتی از من نداشت و حتی گاهی هیات استان اسم من را برای مسابقات رد نمی‌کرد و گویا من معضلی برای هیات کاراته خوزستان هستم و این هیات به اینکه کسی در چارت سازمانی داوری فعالیت کند، علاقه‌ای ندارد. به هر حال من با توجه به اینکه در تمام رویدادهای فدراسیون شرکت می‌کردم به عنوان داور برتر انتخاب شدم و پس از آن زمان ثبت‌نام برای ازبکستان فرا رسید و همه داوران و من نیز ثبت‌نام شدیم اما فدراسیون کاراته ۱۵ ساعت قبل از پرواز به ازبکستان با من تماس گرفت و عنوان کرد ما نتوانستیم برای شما ویزا بگیریم.

وی ادامه داد: طبق تحقیقاتی که من انجام دادم دو سال متوالی است که فدراسیون کاراته برای بنده هیچ‌گونه اقدام جهت گرفتن ویزا نداشته است. نه برای قزاقستان و نه برای ازبکستان. واقعا نمی‌دانم به چه علتی فدراسیون این گونه عمل کرده است.

این داور کاراته افزود: این اتفاق در حالی رقم خورد که آقای مؤمنی دبیر فدراسیون و آقای عاشوری نایب رئیس فدارسیون مکررا به من قول می‌دادند که اعزام می‌شوی و حتی آقای عاشوری به من قول داد به عنوان اولویت شماره یک اعزام می‌شوی. اما در این قضیه فدراسیون کاراته کارشکنی کرد و مجددا من را به ازبکستان اعزام نکرد و من الان بعد از یک سال به دنبال ۱۱۰ میلیون تومان پولی هستم که آن زمان دلار ۲۰ هزار تومان بود و امروز بیش از ۴۰ هزار تومان است. اکنون نیز باز هم آقای عاشوری می‌گوید فدراسیون پولی ندارد که به شما بدهد و من نمی‌دانم باید چکار کنم که این پول را از فدراسیون بگیرم.

وی عنوان کرد: علاوه بر اینکه من پولم را می‌خواهم باید اعاده حیثیت نیز داشته باشم زیرا می‌خواهم بدانم در این دو سال فدراسیون به چه علتی من را به ازبکستان و قزاقستان اعزام نکرده است و چرا داورانی که شرایط مشابهی به من داشتند اعزام شدند و من اعزام نشدم. الان قضیه به صورتی است که من نزد دوستان، خانواده و اهالی کاراته نمی‌توانم سرم را بالا بگیرم. فدراسیون چه زمانی قرار است جواب من را بدهد. البته ما برای صحبت کردن با یکی از مسئولان فدراسیون باید دو تا سه روز تماس بگیریم تا موفق به صحبت شویم.

مقدم بیان کرد: زمانی که به ازبکستان اعزام نشدم آقای عاشوری به من گفت خودت برای گرفتن ویزا اقدام کن تا ما بتوانیم تو را اعزام کنیم و سؤال من این است اگر قرار بود خود من بروم پس به چه علتی فدراسیون به من وعده داد که من را اعزام خواهد کرد و به چه علتی یک سال پول من را نگه داشته است؟ واقعا فدراسیون با ریاست آقای طباطبایی چه زمانی قرار است پاسخگوی من باشد؟ در این کاراته، نه قهرمان، نه مربی و نه داور از شرایط راضی نیست. این فدراسیون علاوه بر اینکه به داوران هیچ حق‌الزحمه‌ای پرداخت نمی‌کند، برای بین‌المللی شدن مان هم باید بسیار تلاش کنیم و پول بدهیم و در نهایت فدراسیون هم چنین بلاهایی را سر ما می‌آورد. من الان می‌خواهم بدانم چه کسی باید پاسخگوی من باشد و فدراسیون چه زمانی قرار است پول من را برگرداند و به من بگوید علت اینکه دو سال متوالی من را اعزام نکرده است، چیست؟ اگر مشکلی وجود داشت باید به من می‌گفتند تا آن مشکل را حل می‌کردم. امیدوارم اهالی کاراته و دلسوزان این رشته پاسخگو باشند. البته در این قضیه من تنها نیستیم و خیلی‌های دیگر به صورت‌های دیگر بسیار از این وضعیتی که در کاراته وجود دارد، ناراضی هستند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

دسته بندی :  خبرها / اخبار ویژه / خوزستان

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا