» » رحیمی: در بخش بانوان نیاز به تجدیدنظر داریم/ نباید همه چیز را به انتخابی وابسته کرد

رحیمی: در بخش بانوان نیاز به تجدیدنظر داریم/ نباید همه چیز را به انتخابی وابسته کرد

تاریخ : 1402.01.16
نویسنده : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 295


رحیمی: در بخش بانوان نیاز به تجدیدنظر داریم/ نباید همه چیز را به انتخابی وابسته کرد

سرپرست دبیری فدراسیون تکواندو گفت: در مسابقات گرنداسلم اتفاقات خوبی افتاد و بچه‌ها به خودباوری رسیدند، اما نیاز است در بخش بانوان در برخی موارد تجدید نظر کنیم.

به گزارش رزم پرس، اصغر رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد ملی‌پوشان تکواندو در رقابت‌های گرنداسلم اظهار داشت: خدا را شکر وضعیت بچه‌ها خوب بود و از چهار فینال در اوزان المپیکی مردان، سه نماینده داشتیم. اتفاق مثبت دیگر مبارزه نزدیک بزرگی با رشیداوف، قهرمان المپیک توکیو بود که در نهایت  بازیکن ما با یک اخطار  مغلوب حریف خود شد و این اتفاق خوبی بود. این در حالی است که او در مسابقات کشورهای اسلامی احساسی مبارزه کرد و با اختلاف زیادی مغلوب حریف شد، اما در این مسابقات عملکرد متفاوتی داشت.

وی عنوان کرد: هدفگذاری ما مسابقات قهرمانی جهان و در ادامه المپیک پاریس است و خوشبختانه بچه‌ها با وجود جوانی به خودباوری رسیدند که می‌توانند بزرگان دنیا را شکست بدهند. به بانوان توصیه داشتیم که خیلی روی نقاط ضعف بچه‌ها کار کنند و کار نیز کردند، اما انتظار من از کیانی بیشتر بود. باید در بازگشت تیم تجدید نظری روی تمرینات و اوزان تیم صورت گیرد. در مجموع اتفاقات خوبی افتاد و شرایط به گونه‌ای پیش رفت که خیلی برای مسابقات جهانی باکو امیدوار هستیم تا بتوانیم نتایجی بهتر از مسابقات جهانی مکزیک کسب کنیم.


سرپرست دبیری فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سوال که عملکرد بانوان بعد از قهرمانی آسیا با ناکامی در مسابقات جهانی و در ادامه این رویداد نگران کننده نیست، گفت: احساس من این است در بازگشت تیم باید جلسه‌ای با کادرفنی و ساعی داشته باشیم و این موضوع را در ارتباطی که با مینو مداح در محل مسابقات داشتم، عنوان کردم. به نظر می‌رسد در برخی موارد باید تجدیدنظر کنیم.

رحیمی تصریح کرد: این اواخر فاطمه نعمتی نیز به کادرفنی تیم بانوان اضافه شد و ایشان نیز زحمات خود را کشیدند. علی رغم اصرار به اعزام دو مربی، اجازه ندادیم که ساعی و نعمتی با تیم اضافه شوند و در این مدت نیز بازیکنان دیگر زیر نظر ساعی و نعمتی تمرینات خود را در ایران پیگیری کردند. باید تلاش کنیم در مسابقات جهانی اتفاقات خوبی بیفتد.

وی در خصوص عملکرد متفاوت برخی بازیکنان در انتخابی‌های داخلی و رویدادهای بین‌المللی و اینکه این موضوع در انتخاب ترکیب جهانی مدنظر قرار خواهد گرفت، گفت: حتماً این موضوع را مدنظر خواهیم داشت. در حال حاضر حضور میرهاشم حسینی و علیرضا نادعلیان در ترکیب تیم جهانی قطعی شده است و قرار است 27 فروردین ماه انتخابی تیم ملی را داشته باشیم. بحث عملکرد متفاوت برخی بازیکنان در داخل و خارج از کشور کاملاً منطقی است و به مقانلو نیز عنوان کردم که همه چیز را به نتایج انتخابی و عملکرد داوران وابسته نکنیم و باید دست کادرفنی باز باشد.

سرپرست دبیری فدراسیون تکواندو افزود: در گذشته نیز ورزشکارانی داشتیم که در ایران بهترین بودند، اما در مسابقات بین‌المللی عملکرد خوبی نداشتند و بازیکنانی نیز بودند که در انتخابی عملکرد خوبی نداشتند، اما در مسابقات موفق به کسب مدال می‌شدند. باید به این موضوع دقت کنیم؛ چرا که در حال حاضر هم و غم ما مسابقات جهانی و 140 امتیاز این رویداد است که برای ما خیلی مهم است. مسابقات جهانی تا حدود زیادی تکلیف ما را مشخص می‌کند.

رحیمی در پاسخ به این سوال که شکست میرهاشم حسینی باعث تداعی شدن سرنوشت ستاره‌های ما بعد از المپیک ریو شده است و چه تمهیداتی اندیشیده خواهد شد تا این تکواندوکار توانا به روزهای خوب خود بازگردد، گفت: میرهاشم بعد از اینکه سه رویداد بسیار مهم را در سالیان اخیر از دست داد، از لحاظ روحی و روانی افت کرد. او حتی احساس می‌کرد تمام شده است، اما خیلی به او روحیه دادیم. شکست در مسابقات گرنداسلم برای او بد نشد و احساس می‌کنم او در مسابقات جهانی باکو نتیجه خوبی کسب خواهد کرد. میرهاشم بازیکنی نیست که کم بگذارد و در تمرینات واقعاً زحمت می‌کشد و با یک مدال دوباره زنده خواهد شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
تکواندو رزم پرس رزمی
دسته بندی :  خبرها / اخبار ویژه

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا