» » واکنش کاپیتان تیم ملی کاراته به محرومیتش/ پورشیب: امیدوارم کمیته استیناف تجدید نظر کند؛ می‌خواهم تا پای جان برای کشورم بجنگم

واکنش کاپیتان تیم ملی کاراته به محرومیتش/ پورشیب: امیدوارم کمیته استیناف تجدید نظر کند؛ می‌خواهم تا پای جان برای کشورم بجنگم

تاریخ : 1402.02.27
نویسنده : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 257


واکنش کاپیتان تیم ملی کاراته به محرومیتش/ پورشیب: امیدوارم کمیته استیناف تجدید نظر کند؛ می‌خواهم تا پای جان برای کشورم بجنگم


کاپیتان تیم ملی کاراته با قبول اعتراض تند خود در انتخابی تیم ملی، ابراز امیدواری کرد که کمیته استیناف در محرومیتش تجدیدنظر کند.


به گزارش رزم پرس، ذبیح‌الله پورشیب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم،  در خصوص رای کمیته انضباطی و محرومیت 6 ماهه خود اظهار داشت: اعتراض خود را نسبت به رای صادره از سوی کمیته انضباطی، به صورت کتبی تقدیم فدراسیون کردم و امیدوارم کمیته استیناف در این خصوص تجدید نظر کند.  به هر حال در جریان هر مسابقه‌ای شرایط خاص، فشار و استرس زیادی وجود دارد و خواه ناخواه واکنش‌هایی صورت می‌گیرد  که این موضوع جزئی از ورزش قهرمانی است.

وی تصریح کرد: ورزشکاران در شرایط حساس و مواقع خاص با توجه به بالا رفتن ضربان قلب گاهی تصمیماتی می‌گیرند، من هم با توجه به شرایط و جریان مسابقات واکنش نشان دادم. اعتقاد دارم هر کسی جای من بود به این اتفاقات واکنش نشان می‌داد، اما  قبول دارم که به عنوان یک بازیکن باتجربه باید در آن لحظات کنترل بیشتری روی رفتار خود داشتم و اعتراض خود را در زمان مناسب و به شکل بهتری مطرح می‌کردم.

کاپیتان تیم ملی کاراته با قبول واکنش تند خود گفت: به هر حال این واکنش مناسب شأن و جایگاهم نبود و باید خویشتن‌داری بیشتری داشتم. در تمامی سال‌های فعالیت در ورزش قهرمانی همواره تلاش کردم که موجبات دلخوری و کدورتی نباشم، اما متاسفانه این بار نوع اعتراضم دلخوری اعضای محترم کادر فنی‌،کمیته فنی و تمام عزیزانی که‌ نماینده فدراسیون بودند را فراهم کرد. همواره اعتقاد داشتم که انسان در هر جایگاهی باید شهامت عذرخواهی کردن را داشته باشد و بر همین اساس اگر خدایی نکرده موجبات ناراحتی شدم از همین طریق عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم از این رفتار  چشم‌پوشی شود.

پورشیب با قبول توقعات بالا از خود به عنوان کاپیتان تیم ملی تاکید کرد: در تمامی سال‌هایی که افتخار برتن داشتن لباس مقدس تیم ملی را داشتم، منافع تیمی و بازیکنان را اولویت خود قرار دادم تا در نهایت باعث عزت و افتخار پرچم عزیز کشورمان باشم. همچنین به خوبی می‌دانم در سالیان اخیر به عنوان بزرگ‌تر تیم توقعات  بیشتری از من وجود داشته است که بار مسئولیتم را سنگین‌تر کرده است، اما باید بپذیریم هر انسانی تحت فشار عوامل محیطی، استرس و هیجان واکنش‌هایی انجام می‌دهد که شاید در شان او نباشد.

وی با تاکید بر سخت‌گیرانه بودن رای کمیته انضباطی گفت: به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای که سال‌ها در معتبرترین میادین حضور داشتم، اعتقاد دارم در جریان یک مسابقه اتفاقات غیرعادی رقم خورد و با توجه به تجربه حرفه‌ای سال‌های مبارزه در سطح اول دنیا معتقدم این‌ مبارزه  طبیعی و حرفه‌ای  نبود و در این شرایط ناخودآگاه اعتراضاتی داشتم. با این حال می‌پذیرم که شدت اعتراضاتم مناسب نبود، اما چنین رای سختگیرانه‌ای در چنین برهه زمانی و در اوج مسابقات مهم و بدون داشتن سابقه انضباطی سزاوار من نیست.

قهرمان کاراته آسیا در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با در نظر گرفتن سربازی 18 ساله برای کاراته ایران و افتخارآفرینی برای پرچم عزیز کشورمان در مورد رای صادر شده تجدیدنظر صورت گیرد تا در سال‌های آخر دوران حرفه‌ای قهرمانی خود  با تمام توان و انرژی در خدمت تیم ملی باشم و تا پای جان برای عزت کشورمان بجنگم.

انتهای پیام/

دسته بندی :  خبرها / اخبار ویژه

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا