» » کوراش قهرمانی جوانان آسیا| نایب قهرمانی ایران با ۲ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز

کوراش قهرمانی جوانان آسیا| نایب قهرمانی ایران با ۲ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز

تاریخ : 1401.06.17
نویسنده : admin
نظرات : 0
بازدیدها : 340


کوراش قهرمانی جوانان آسیا| نایب قهرمانی ایران با 2 طلا، 4 نقره و 4 برنز

تیم ملی کوراش جوانان ایران به مقام نایب قهرمانی رقابت‌های قهرمانی آسیا در تایلند دست یافت.

به گزارش رزم پرس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، رقابت‌های کوراش قهرمانی جوانان آسیا که از صبح روزگذشته (سه‌شنبه) 15 شهریورماه در تایلند رسما آغاز شده بود، عصر امروز(چهارشنبه) به پایان رسید.

در پایان این مسابقات، تیم ملی جوانان کشورمان در بخش تیمی (مجموع دو بخش پسران و دختران) با کسب 2 طلا، 4 نقره و 4 برنز به مقام دوم رسید و بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد. ضمن اینکه ازبکستان قهرمان شد و ویتنام در رده سوم قرار گرفت.

نتایج کامل ورزشکاران کشورمان در دو بخش زنان و مردان به تفکیک هر وزن به شرح زیر است:

بخش زنان:

*وزن 57- کیلوگرم زنان/"عیدی‌وندی"مدال نقره کوراش زنان را کسب کرد.

در وزن 57 کیلوگرم زنان، "پردیس عیدی وندی" پس از پیروزی مقابل حریف ویتنامی خود، به مصاف حریفی از قرقیزستان رفت. وی در یک دیدار نزدیک، حریف قدرتمند خود را شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. نماینده کشورمان در نیمه‌نهایی به مصاف ورزشکاری از هند رفت و در این مرحله نیز موفق ظاهر شد و با کسب برتری مقابل ورزشکار هندی راهی دیدار نهایی شد."عیدی وندی" در مبارزه پایانی خود مقابل حریف ازبکستانی، بازی را واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت. در این وزن ورزشکاران تایپه و هند به صورت مشترک سوم شدند.

*وزن 63- کیلوگرم زنان/ "هدیه یزدانی" حذف شد.

در وزن 63- کیلوگرم زنان، "هدیه یزدانی" پس از پیروزی مقابل حریف خود از قرقیزستان در مرحله بعدی به مصاف ورزشکاری از هند رفت. او مقابل این ورزشکار بازی را واگذار و از گردونه مسابقات حذف شد.

*وزن 78- کیلوگرم زنان/مدال برنز دسته 78- کیلوگرم به "آتوسا نمامی" رسید.

در وزن 78- کیلوگرم، "آتوسا نمامی" پس از استراحت در دور اول، در مرحله دوم نماینده هند را شکست داد. او در مرحله بعدی مقابل ورزشکاری از چین تایپه شکست خورد و صاحب مدال برنز مسابقات شد.

*وزن 87+ کیلوگرم زنان/ "کیمیا آزموده" برنزی شد.

در وزن 87+ کیلوگرم، "کیمیا آزموده" پس از برتری با ضربه فنی مقابل نمایندگان ویتنام و چین تایپه راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. او در این مرحله به مصاف ورزشکاری از ازبکستان رفت و بازی را واگذار و به مدال برنز بسنده کرد.

بخش مردان:

*وزن 55- کیلوگرم مردان/ "حبیب مهنانی" به مدال برنز دست یافت.

در وزن 55- کیلوگرم آقایان "سید حبیب مهنانی" در دور نخست مقابل حریفی از مالزی با ضربه فنی به برتری دست یافت.نماینده کشورمان در دور دوم نیز، حریف تاجیکستانی خود را نیز ضربه فنی کرد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. "مهنانی" در این مرحله حریف تایلندی خود را با ضربه فنی شکست داد و به رقابت نیمه نهایی رسید.

نماینده کشورمان در نیمه‌نهایی و در رقابتی نزدیک بازی را به ورزشکاری از ازبکستان واگذار کرد و به همراه کوراش‎کاری از تایلند صاحب مدال برنز مشترک این مسابقات شد.نماینده ازبکستان و ویتنام به ترتیب اول و دوم شدند.

*وزن 60- کیلوگرم مردان / "مهدی قره‌غاش" مقتدرانه طلایی شد.

در وزن 60 کیلوگرم "مهدی قره‌غاش" پس از استراحت در دور اول حریف خود از چین تایپه را با ضربه فنی کرد. نماینده کشورمان در دور دوم حریف تاجیکستانی خود ضربه کرد و راهی نیمه‌نهایی شد."مهدی قره‌غاش" در این مرحله مقابل دیگر نماینده چین تایپه قرار گرفت و ضمن ضربه فنی حریف خود، به دیدار نهایی پیکارها صعود کرد.

در مسابقه فینال، "مهدی قره‌غاش" حریف هندی خود را شکست داد و مقتدرانه به مدال طلای این دوره از رقابت‌های کوراش قهرمانی جوانان آسیا دست یافت.

*وزن 66- کیلوگرم مردان / مدال نقره بر گردن "امیرحسین حبیب‌پور"

در وزن 66- کیلوگرم "امیرحسین حبیب‌پور" پس از برتری مقابل حریف هندی خود با ضربه فنی، به مصاف ورزشکاری از قرقیزستان رفت و با برد مقابل این ورزشکار راهی نیمه‌نهایی شد. او در نیمه‌نهایی هم با پیروزی مقابل حریفی از هندوستان به فینال مسابقات راه یافت؛ اما در رقابت نهایی، مبارزه را به ورزشکاری از ازبکستان واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت.

*وزن 73- کیلوگرم مردان/"احمدزاده" نقره گرفت.

در وزن 73- کیلوگرم "رامین احمدزاده" پس از برتری مقابل حریفانی از هند، ویتنام و قزاقستان با ضربه فنی به فینال مسابقات راه یافت. او در فینال مسابقات در حالی که تا ثانیه‌های پایانی پیش بود، با تکنیک بدل حریف خود مواجه شد و مسابقه خود را با شکست به پایان رساند و صاحب گردن آویز نقره شد.

*وزن 81- کیلوگرم مردان/ "ابوالفضل عفتی ارکان" به مدال برنز دست یافت.

در وزن 81- کیلوگرم "مرصاد احمدزاده" پس از پیروزی مقابل حریف ترکمنستانی خود با ضربه فنی، در مرحله بعدی و در رقابتی نزدیک و تنها با دریافت یک اخطار در ثانیه‌های پایانی، مقابل ورزشکار هندی شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت."ابوالفضل عفتی ارکان"، دیگر نماینده کشورمان در وزن 81 کیلوگرم پس از پیروزی مقابل حریفی از چین تایپه راهی مرحله بعدی مسابقات شد. او در این مرحله ورزشکار قزاقستانی را شکست داد و به نیمه‌نهایی صعود کرد.

نماینده کشورمان در این مرحله، به مصاف ورزشکاری از هند رفت که مقابل "مرصاد احمدزاده" به برتری دست یافته بود. "عفتی ارکان" در این دیدار با اختلاف یک امتیاز، بازی را به رقیب خود واگذار و به مدال برنز بسنده کرد.در این وزن ورزشکاری از ازبکستان به مقام نخست دست یافت. نماینده هند دوم شد و دیگر ورزشکار ازبکستان به همراه نماینده ایران در رتبه سوم مشترک ایستاد.

*وزن 90- کیلوگرم مردان/"بریمانلو" حذف شد.

"امیر محمدی بریمانلو" در وزن 90 کیلوگرم در دور نخست حریفی از هند را شکست داد و راهی مرحله بعدی مسابقات شد.وی در دور دوم نیز به مصاف حریفی از تاجیکستان رفت و در حالی که تا لحظات پایانی از حریف خود پیش بود، به یکباره بازی را واگذار کرد و حذف شد.

*وزن 100- کیلوگرم مردان/ "مهنانی" صاحب گردن آویز نقره وزن 100 کیلوگرم شد.

در وزن 100- کیلوگرم، "پوریا مهنانی" نماینده کشورمان پس از ضربه فنی ورزشکاری از ویتنام، به مصاف حریفی از ترکمنستان رفت و او را نیز به مانند رقیب قبلی خود، ضربه فنی کرد."مهنانی" در نیمه نهایی به مصاف ورزشکاری از هند رفت و با کسب برتری مقابل این ورزشکار نیز راهی دیدار نهایی وزن 100- کیلوگرم کوراش قهرمانی جوانان آسیا شد. نماینده کشورمان در دیدار نهایی مقابل حریف ازبکستانی خود بازی را واگذار کرد و صاحب گردن آویز نقره شد. در این وزن ورزشکاران هند و قرقیزستان به صورت مشترک به مقام سوم دست یافتند.

*وزن 100+ کیلوگرم مردان/ "محمدرضا وحدانی" نخستین طلایی کاروان ایران.

در وزن 100+ کیلوگرم "محمدرضا وحدانی" ابتدا کوراش‌کاری از ترکمنستان را ضربه فنی کرد و به مرحله بعدی راه یافت. نماینده کشورمان در دور دوم، حریف ازبکستانی خود را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.نماینده سنگین وزن کشورمان در مبارزه مرحله نیمه‌نهایی، ورزشکار ویتنامی را از پیش رو برداشت و فینالیست شد. "وحدانی" در دیدار نهایی به مصاف حریفی از هند رفت و ضمن ضربه فنی، مقتدرانه مدال طلای این دسته وزنی را کسب کرد.در این وزن ورزشکاران هند و ویتنام به صورت مشترک در رده سوم جای گرفتند.

ترکیب تیم‌های اعزامی کوراش کشورمان به صورت زیر است:

پردیس عیدی وندی در 57- کیلوگرم، هدیه یزدانی در 63- کیلوگرم، آتوسا نمامی در 78- کیلوگرم، کیمیا آزموده در 87+ کیلوگرم اعضای تیم دختران ایران هستند که با سرمربیگری بتول پاکروح در این رویداد حضور خواهند داشت.

همچنین سید حبیب مهنانی در 55- کیلوگرم، مهدی قره غاش در 60- کیلوگرم، امیرحسین حبیب زیارت در 66- کیلوگرم، رامین احمدزاده در 73- کیلوگرم، ابوالفضل عفتی ارکان در 81- کیلوگرم، مرصاد احمدزاده در 81- کیلوگرم، امیر محمدی بریمانلو در 90- کیلوگرم، پوریا مهنانی در 100- کیلوگرم، محمدرضا وحدانی در 100+ کیلوگرم، تیم کوراش جوانان پسران را تشکیل می‌دهند. در این تیم علی مهنان به عنوان سرمربی و محمدعلی ترک‌تبار چلندر به عنوان مربی و احمد خسرویار به عنوان سرپرست، این تیم را همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/

دسته بندی :  خبرها / اخبار ویژه

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا